Bugun...

Hakkında

 

 

Hatice Kolçak Kimdir?

 

İstanbul doğumlu olan Hatice Kolçak, lise ve yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İktisat Fakültesini bitirdikten sonra işletme yüksek lisansı yaptı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir lisansını aldıktan sonra kısa bir süre mesleğini icra etti. Vergi ve finans konusunda ki bilgisini daha sonra kuruluşunu kendi yapacağı şirketinde kullandı.

 

1994 yılında kurucu ortağı ve Genel Müdürlüğünü yaptığı şirketinde yapı ürünleri satışı ve üretimi gerçekleştirdi. Uzun süre yapı ürünleri ithalatı ve ihracatı yaparak sektöre katma değer sağladı. Kendi alanında Türkiye’nin en büyük yapı ürünleri satışı ve üretimi yapan şirketi, en fazla ciro yapan ve en fazla ürün satışı gerçekleştiren şirket olarak sayısız ödüller aldı. Yurt dışında ve yurt içinde birçok önemli projeye ürün sattı, uygulamalarında bulundu. Gayrimenkul projeleri geliştirme, satış ve pazarlama alanlarında çalışmalar yaptı.


2006 yılında Türkiye’nin en büyük portallarından olan ve ilk inşaat-emlak haber sayfası olarak hazırlanan  Mynet.com’da  dört yıl, inşaat-emlak sektörünü değerlendirerek, vatandaşı bilgilendiren, aydınlatan makaleler yazdı.Tüketiciden gelen binlerce soruya cevap verdi.

2008 yılında Ülke TV ekranlarında “Anahtar Teslim” programıyla ilk televizyon programını yaptı. Daha sonra TGRT Haber, BUGÜN TV,  Bengü Türk TV de yapımcı ve sunuculuğunu kendisinin yaptığı canlı yayınlar yaparak birçok inşaat firmasının patronunu, belediye başkanlarını ve konunun uzmanları ile reel sektör programları yaptı. 

2009 yılından itibaren Haber7 ve Exculisive Homes dergisinde köşe yazarlığı yaptı. 2017 -2018 döneminde  Diriliş Postası Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı ve bir çok özel habere imza attı. Anadolu Ajansı, DHA ve ulusal gazetelerde özel haberleri yayınlanmakta. CNN Türk başta olmak üzere, TRT, Habertürk, A haber, 24 TV, TGRT gibi ulusal televizyon kanallarına yorumcu olarak katılmaktadır. 

 

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER)'de Yönetim Kurulu Üyesi, Emlak Komisyonu Başkanı olarak çalışmalarda bulundu. Türkiye'de tüketiciyi  bilinçlendirme ve haklarını koruma konusunda önemli çalışmalara imza attı. 

 

2008 yılında kurucu ortağı olduğu EmlakPencerem.com da Genel Yayın Yönetmeni ve yayıncı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir. EP Medya Yayıncılık İletişim ve Danışmanlık Şirketinin sahibidir. Ayrıca  "Kentsel Dönüşümün Şifreleri" kitabının yazarıdır. Ayrıca YouTube'da kendi kanalında ekonomi ve piyasalar hakkında yayınlar yapmaktadır.

 

 YUKARI